Podzim. Ve filmech je prezentován jako romantické období. Venku padá listí, zatopíme si v krbu, uvaříme horkou kávu a přikryjeme se teplou dekou. Jenomže něco takového se přihodí málokdy. Místo toho je podzim pro většinu populace depresivním obdobím. Únava, skleslost, podrážděnost,- bohužel i to s sebou někdy přináší podzim. Slunce zapadá dříve. Teploty klesají a ranní vstávání jsou náročnější. Jak bojovat s úbytkem denního světla? Jak čelit stresovým situacím, které na nás na podzim a v zimě dopadají více než jindy? A jak zvládnout veškeré povinnosti, když se psychicky necítíme úplně nejlíp?
,,Příroda ví, co dělá. Na podzim a v zimě všechno utichá, nastává období odpočinku a zklidnění. Jen člověk má pořád tendenci jet jako motorová myš a nevnímá změny, které se přirozeně dějí. “
Spánek mnozí z nás podceňují. A přitom je klíčovým a zásadním faktorem pro naše fyzické i psychické zdraví. V průměru bychom měli spát 7 až 8 hodin denně, ale potřeba spánku je velmi individuální. Při nedostatku kvalitního spánku nedochází k potřebné regeneraci organismu, což se může projevit např. poruchami pozornosti, zhoršeným myšlením, celkovou únavou a taky propady nálad a úzkostí. Za nekvalitní spánek můžou většinou špatné návyky, spánková hygiena a taky naše potřeba stihnout toho v průběhu dne co nejvíc. Kdy naposledy koukat do mobilu? Jak na nás působí modré světlo? A co sklenka vína nebo pivo? Pomáhá, nebo škodí?
„Alkohol nás sice ke spánku ukolébá, ale jeho kvalitu narušuje.“
ANDREA DOLEŽALOVÁ
Výkonná ředitelka společnosti McePharma, nutriční poradkyně a taky koučka zdravého životního stylu. Energická vrcholová manažerka, která miluje cestování, gurmánské požitky, kvalitní jídlo, silnou kávu a dobré víno. Sportuje, praktikuje jógu a pracuje s myslí i tělem. Z toho také pramení propojení do její práce v oblasti doplňků stravy a funkčních potravin, které mají vliv nejen na stránku fyzickou, ale také na psychickou rovnováhu.
www.mcepharma.cz